Provoz MŠ od 12. 4. 2021

Nástup dětí do MŠ - 1. vlna

PROVOZ MŠ OD 12. 4. 2021

 

Vážení rodiče,

zasílám důležité informace k návratu Vašeho dítěte do mateřské školy. 

Z důvodu „dalšího“ nařízení vlády jsem se rozhodla postupovat takto:

  • Mateřská škola bude otevřena POUZE pro děti s povinnou předškolní docházkou a děti rodičů, jejichž zaměstnání je součástí IZS (rodiče předají ředitelce potvrzení od zaměstnavatele). Celkem bude přítomno maximálně 15 dětí ve třídě.
  • Provozní doba MŠ se nemění – 6,30 – 16,30 hodin.
  • Děti budou 2x týdně testované antigenními testy. Počítejte s tím, že v pondělí a ve čtvrtek, kdy budou testy prováděny, strávíte v prostorách MŠ minimálně 15–20 minut (do ukončení a vyhodnocení antigenního testu). Pokud vaše dítě tento den v MŠ nebude, proběhne testování v den jeho nástupu. Vstup do mateřské školy bude zadním vchodem od zdravotního střediska.
  • V případě negativního testu, bude dítě odvedeno do společných prostor, v případě testu pozitivního, budete odkázáni na svého lékaře o provedení PCR testu. Děti, které před méně než 90 dny prodělali onemocnění COVID-19 se testu podrobit nemusí, je však nutné potvrzení lékaře!
  • Děti jsou v MŠ bez roušek a respirátorů
  • Jelikož se návrat dětí týká dětí s povinnou docházkou, bude jejich přímá výchovná činnost probíhat dopoledne (dle zákona o předškolním vzdělávání 561/2004 Sb., vyhláška 14/2005 Sb.) – tzn. 4 hodiny denně (od 8,30 do 12,30 hodin).

 

Věřím, že všechno bude probíhat hladce a společně to zvládneme. Na Vaše děti se těšíme a doufáme, že tento omezený provoz nebude dlouho trvat.

 

Děkuji za Vaši spolupráci                         Marie Kohoutková, DiS

                                                                     ředitelka školy

Marie Kohoutková DiS. | 07.04.2021 v 22:13